Other colors: Blue, Pink, Red, Green, Blue-green, Black, Gray, Lavender, Purple, Yellow, Peach, Beige
Baby diaper with yellow wetness stripe and small green rectangle below the front waist with “COMFORTS”.
Variants:
| Brand | Comforts |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white, multi-colored |
| Size | 7 |
| Dry Weight | 42 g / 1.5 oz |
| Capacity | 488 ml / 17 fl oz |
| Price | $0.21 |
| Capacity per $ | 2,272 ml / 77 fl oz |
| Multiple | 11.6 |
| Brand | Dotty Diaper |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
| Color | multi-colored |
Multicolor plastic brief with tie dye pattern. The padding has a bumpy honeycomb pattern.
| Brand | NorthShore |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | multi-colored |