See also: Disney (5), tv shows (10), boyish (40), named characters (9)
| Brand | Huggies |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
Mickey Mouse and mouse ear outlines, bumpy hex pattern on landing strip, similar to Snug & Dry but it says “Huggies Little Movers Plus” on the front
| Brand | Huggies |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
Variants:
| Brand | Huggies |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
| Size | 6 |
| Dry Weight | 47 g / 1.7 oz |
| Capacity | 598 ml / 20 fl oz |
| Price | $0.45 |
| Capacity per $ | 1,333 ml / 45 fl oz |
| Multiple | 12.7 |