See also: Mickey Mouse (3), Minnie Mouse (1), Paw Patrol (1), Sesame Street (3), Thomas and Friends (1), Winnie the Pooh (2)
White child pull-up with Paw Patrol characters and a panel running from below the front waist around to below the back waist with rectangles containing words and graphics.
| Brand | BabyLove |
|---|---|
| Category | child pull-up |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Color | white |
| Brand | Huggies |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
Mickey Mouse and mouse ear outlines, bumpy hex pattern on landing strip, similar to Snug & Dry but it says “Huggies Little Movers Plus” on the front
| Brand | Huggies |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
Front has Winnie the Pooh, “front” in script, and a circle with “n” for the size. Back has Winnie the Pooh characters, “back” in a cloud.
| Brand | Huggies |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
| Size | newborn |
| Dry Weight | 18 g / 0.6 oz |
| Capacity | 224 ml / 8 fl oz |
| Price | $0.24 |
| Capacity per $ | 952 ml / 32 fl oz |
| Multiple | 12.4 |
| Brand | Huggies |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
| Brand | Huggies |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
Pale blue diamond/star pattern; blue pinstripe waistband with arching curve. Sesame Street characters. Four curves running through the center.
| Brand | Pampers |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
Pampers heart logo on back of waist. Pastel letters, squiggles, and Sesame Street characters. Yellow waistband.
| Brand | Pampers |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Size | 5 |
| Dry Weight | 32 g / 1.1 oz |
| Capacity | 592 ml / 20 fl oz |
| Price | $0.31 |
| Capacity per $ | 1,923 ml / 65 fl oz |
| Multiple | 18.5 |
| Brand | Pampers |
|---|---|
| Category | child pull-up |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
Yellow or white top band with Sesame Street characters.
| Brand | Pampers |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |