| Brand | Mama Bear |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
White cloth baby diaper with thick wetness stripe and wavy quilting pattern; front waist has a gray bear head and “mama bear”.
Variants:
| Brand | Mama Bear |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
| Size | 7 |
| Dry Weight | 42 g / 1.5 oz |
| Capacity | 575 ml / 19 fl oz |
| Price | $0.37 |
| Capacity per $ | 1,538 ml / 52 fl oz |
| Multiple | 13.7 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items: