Plain dark blue or white plastic brief. The padding has a bumpy honeycomb pattern. The white one has “NorthShore” in blue on the front and back wings.
| Brand | NorthShore |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | plain |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | blue |
Plain dark blue or white plastic brief. The padding has a bumpy honeycomb pattern. The white one has “NorthShore” in blue on the front and back wings.
| Brand | NorthShore |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | plain |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | blue |
| Size | medium |
| Dry Weight | 215 g / 7.6 oz |
| Price | $2.50 |
Comparable items:
Plain dark blue or white plastic brief. The padding has a bumpy honeycomb pattern. The white one has “NorthShore” in blue on the front and back wings.
| Brand | NorthShore |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | plain |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | blue |
| Size | large |
| Dry Weight | 217 g / 7.7 oz |
| Capacity | 2,682 ml / 91 fl oz |
| Price | $2.50 |
| Capacity per $ | 1,075 ml / 36 fl oz |
| Multiple | 12.4 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items: