| Brand | Tranquility |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white, blue |
White cloth brief with two yellow stripes and blue lettering: “MEDIUM”
| Brand | Tranquility |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | medium |
| Dry Weight | 93 g / 3.3 oz |
| Capacity | 477 ml / 16 fl oz |
| Multiple | 5.1 |
Comparable items:
Blue cloth brief with two yellow stripes and blue lettering: “LARGE”.
| Brand | Tranquility |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | blue |
| Size | large |
| Dry Weight | 115 g / 4.1 oz |
| Capacity | 666 ml / 23 fl oz |
| Multiple | 5.8 |
Comparable items: