White cloth brief with a blue line pattern; “Air Plus”, “ABRI-FORM”, “M2” or “L2”; two yellow wetness stripes; plain white padding.
| Brand | Abena |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
White cloth brief with a blue line pattern; “Air Plus”, “ABRI-FORM”, “M2” or “L2”; two yellow wetness stripes; plain white padding.
| Brand | Abena |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | medium |
| Dry Weight | 118 g / 4.2 oz |
| Capacity | 885 ml / 30 fl oz |
| Price | $1.17 |
| Capacity per $ | 751 ml / 25 fl oz |
| Multiple | 7.5 |
Comparable items: