White plastic brief with blue, green, and pink dinosaurs, some diapered. Landing zone, stretch sides, and velcro tapes. Same structure as the X Plus Ultra Stretch All White Diaper (formerly the Bianco UltraStretch).
| Brand | Bambino |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | plastic |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
White plastic brief with blue, green, and pink dinosaurs, some diapered. Landing zone, stretch sides, and velcro tapes. Same structure as the X Plus Ultra Stretch All White Diaper (formerly the Bianco UltraStretch).
| Brand | Bambino |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | plastic |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | medium |
| Dry Weight | 234 g / 8.3 oz |
| Price | $2.95 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items:
White plastic brief with blue, green, and pink dinosaurs, some diapered. Landing zone, stretch sides, and velcro tapes. Same structure as the X Plus Ultra Stretch All White Diaper (formerly the Bianco UltraStretch).
| Brand | Bambino |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | plastic |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | large |
| Dry Weight | 235 g / 8.3 oz |
| Capacity | 2,194 ml / 74 fl oz |
| Price | $2.99 |
| Capacity per $ | 735 ml / 25 fl oz |
| Multiple | 9.3 |
Comparable items: