See also: wild animals (57)
White plastic brief with baby animals: a lion, giraffe, monkey, zebra, parrot, and hippo.
| Brand | Rearz |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
Front has big yellow/blue zebra and “Z is for Zebra”. Either green or blue polka dots. Back has a smaller zebra with red “5”.
| Brand | Tugaboos |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Size | 5 |
| Dry Weight | 33 g / 1.2 oz |
| Capacity | 438 ml / 15 fl oz |
| Price | $0.19 |
| Capacity per $ | 2,272 ml / 77 fl oz |
| Multiple | 13.3 |