White plastic brief with four blue-green pinstripes and two parallel stripes with wavy lines between them.
| Brand | Abena |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
White plastic brief with four blue-green pinstripes and two parallel stripes with wavy lines between them. Blue-green “L4”.
| Brand | Abena |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | large |
| Dry Weight | 190 g / 6.7 oz |
| Capacity | 2,055 ml / 69 fl oz |
| Price | $1.39 |
| Capacity per $ | 1,470 ml / 50 fl oz |
| Multiple | 10.8 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items: