White cloth brief with purple-outlined sailboats, flowers, airplanes, stars, hearts, and balloons, with an “abu” logo. Landing zone has the same elements colored in. Purple leg gathers. Padding has circular bumps in a hex pattern.
| Brand | ABUniverse |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
White cloth brief with purple-outlined sailboats, flowers, airplanes, stars, hearts, and balloons, with an “abu” logo. Landing zone has the same elements colored in. Purple leg gathers. Padding has circular bumps in a hex pattern.
| Brand | ABUniverse |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Size | medium |
| Dry Weight | 177 g / 6.2 oz |
| Capacity | 1,185 ml / 40 fl oz |
| Price | $1.79 |
| Capacity per $ | 662 ml / 22 fl oz |
| Multiple | 6.7 |
Comparable items:
White cloth brief with purple-outlined sailboats, flowers, airplanes, stars, hearts, and balloons, with an “abu” logo. Landing zone has the same elements colored in. Purple leg gathers. Padding has circular bumps in a hex pattern.
| Brand | ABUniverse |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Size | large |
| Dry Weight | 183 g / 6.5 oz |
| Capacity | 2,470 ml / 84 fl oz |
| Price | $1.79 |
| Capacity per $ | 1,388 ml / 47 fl oz |
| Multiple | 13.5 |
Comparable items:
White cloth brief with purple-outlined sailboats, flowers, airplanes, stars, hearts, and balloons, with an “abu” logo. Landing zone has the same elements colored in. Purple leg gathers. Padding has circular bumps in a hex pattern.
| Brand | ABUniverse |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Size | xl |
| Dry Weight | 186 g / 6.6 oz |
Performance comparisons for this item.
Comparable items: