| Brand | ComfortCare |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white, blue |
White cloth brief with two yellow stripes and blue “MEDIUM”.
| Brand | ComfortCare |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | medium |
| Dry Weight | 64 g / 2.3 oz |
| Capacity | 541 ml / 18 fl oz |
| Price | $0.81 |
| Capacity per $ | 671 ml / 23 fl oz |
| Multiple | 8.5 |
Comparable items:
Light blue cloth with blue “LARGE”.
| Brand | ComfortCare |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | blue |
| Size | large |
| Dry Weight | 74 g / 2.6 oz |
| Capacity | 510 ml / 17 fl oz |
| Price | $0.89 |
| Capacity per $ | 574 ml / 19 fl oz |
| Multiple | 6.9 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items: