Plain white plastic with a clear plastic landing zone.
| Brand | InControl |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | plain |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
Plain white plastic with a clear plastic landing zone.
| Brand | InControl |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | plain |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | medium |
| Dry Weight | 222 g / 7.8 oz |
Performance comparisons for this item.
Comparable items:
Plain white plastic with a clear plastic landing zone.
| Brand | InControl |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | plain |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | large |
| Dry Weight | 229 g / 8.1 oz |
| Capacity | 1,939 ml / 66 fl oz |
| Price | $2.16 |
| Capacity per $ | 900 ml / 30 fl oz |
| Multiple | 8.5 |
Comparable items: