White plastic brief with three variants of the landing zone design. The rest of the shell has blue paw prints, and blue-outlined penguins, elephants, and flying teddy bears with capes. The padding has circular bumps in a hex pattern.
| Brand | Dotty Diaper |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
White plastic brief with three variants of the landing zone design. The rest of the shell has blue paw prints, and blue-outlined penguins, elephants, and flying teddy bears with capes. The padding has circular bumps in a hex pattern.
Variants:
| Brand | Dotty Diaper |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | printed |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | large |
| Dry Weight | 173 g / 6.1 oz |
| Capacity | 1,452 ml / 49 fl oz |
| Price | $2.22 |
| Capacity per $ | 653 ml / 22 fl oz |
| Multiple | 8.4 |
Comparable items: