White cloth. Light blue printing with things like the lot number.
| Brand | Ego San |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
White cloth. Light blue printing with things like the lot number. Gray “LARGE” and five rows of gray drops.
| Brand | Ego San |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | large |
| Dry Weight | 208 g / 7.3 oz |
| Capacity | 1,668 ml / 56 fl oz |
| Price | $2.06 |
| Capacity per $ | 806 ml / 27 fl oz |
| Multiple | 8.0 |
Comparable items: