White plastic brief. Landing zone has a green “Incontrol” logo, pale green ovals, square bracket shapes, and tick marks and numbers to indicate different taping positions.
| Brand | InControl |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
White plastic brief. Landing zone has a green “Incontrol” logo, pale green ovals, square bracket shapes, and tick marks and numbers to indicate different taping positions.
| Brand | InControl |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | large |
| Dry Weight | 191 g / 6.7 oz |
| Capacity | 2,233 ml / 76 fl oz |
| Price | $1.99 |
| Capacity per $ | 1,123 ml / 38 fl oz |
| Multiple | 11.7 |
Comparable items: