White baby diaper with purple “Luvs”. Light blue leg gathers and leak guards. White and light blou mottled padding.
| Brand | Luvs |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
White baby diaper with purple “Luvs”. Light blue leg gathers and leak guards. White and light blou mottled padding.
Variants:
| Brand | Luvs |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
| Size | 5 |
| Dry Weight | 27 g / 1.0 oz |
| Capacity | 530 ml / 18 fl oz |
| Price | $0.41 |
| Capacity per $ | 1,282 ml / 43 fl oz |
| Multiple | 19.9 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items: