Light blue plastic brief with “MOLICARE SLIP MAXI”.
Light blue plastic brief with “MOLICARE SLIP MAXI”. Pairs of dark blue stripes.
| Brand | Molicare |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
| Color | blue |
| Size | medium |
| Dry Weight | 173 g / 6.1 oz |
| Capacity | 1,291 ml / 44 fl oz |
| Price | $1.16 |
| Capacity per $ | 1,111 ml / 38 fl oz |
| Multiple | 7.5 |
Comparable items:
Light blue plastic brief with “MOLICARE SLIP MAXI”. Triples of dark blue stripes.
| Brand | Molicare |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
| Color | blue |
| Size | large |
| Dry Weight | 189 g / 6.7 oz |
| Capacity | 1,409 ml / 48 fl oz |
| Multiple | 7.5 |
Comparable items: