White cloth brief. 1 in. tapes.
| Brand | Prevail |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
White cloth brief. 1 in. tapes.
| Brand | Prevail |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | youth |
| Dry Weight | 51 g / 1.8 oz |
| Capacity | 608 ml / 21 fl oz |
| Price | $0.39 |
| Capacity per $ | 1,587 ml / 54 fl oz |
| Multiple | 11.9 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items: