White cloth brief with a broken yellow wetness stripe. Four tapes with “TENA” in an oval. Plain white padding.
| Brand | Tena |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
White cloth brief with a broken yellow wetness stripe. Four tapes with “TENA” in an oval. Plain white padding.
| Brand | Tena |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | medium |
| Dry Weight | 75 g / 2.6 oz |
| Capacity | 525 ml / 18 fl oz |
| Price | $0.45 |
| Capacity per $ | 1,162 ml / 39 fl oz |
| Multiple | 7.0 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items: