Waistband has tiny elephants, giraffes, and lions. Pale green leg gathers. Otherwise plain white except for the yellow wetness stripe.
| Brand | Well Beginnings |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
Waistband has tiny elephants, giraffes, and lions. Pale green leg gathers. Otherwise plain white except for the yellow wetness stripe.
| Brand | Well Beginnings |
|---|---|
| Category | baby diaper |
| Style | printed |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 2 |
| Color | white |
| Size | 3 |
| Dry Weight | 25 g / 0.9 oz |
| Capacity | 643 ml / 22 fl oz |
| Price | $0.18 |
| Capacity per $ | 3,571 ml / 121 fl oz |
| Multiple | 25.7 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items: