Black plastic brief with a clear landing zone. The wings have a repeated “NorthShore” in gray.
| Brand | NorthShore |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | plain |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | black |
Black plastic brief with a clear landing zone. The wings have a repeated “NorthShore” in gray.
| Brand | NorthShore |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | plain |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes on landing zone |
| Tapes | 4 |
| Color | black |
| Size | large |
| Dry Weight | 213 g / 7.5 oz |
| Capacity | 3,102 ml / 105 fl oz |
| Price | $2.25 |
| Capacity per $ | 1,369 ml / 46 fl oz |
| Multiple | 14.6 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items: