Blue printing and yellow stripe.
| Brand | NorthShore |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
Blue printing and yellow stripe.
| Brand | NorthShore |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
| Size | large |
| Dry Weight | 168 g / 5.9 oz |
| Capacity | 1,154 ml / 39 fl oz |
| Price | $1.24 |
| Capacity per $ | 925 ml / 31 fl oz |
| Multiple | 6.9 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items:
Blue printing and yellow stripe.
| Brand | NorthShore |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | plastic |
| Fastening | adhesive tapes (no landing zone) |
| Tapes | 4 |
| Size | xl |
| Dry Weight | 183 g / 6.5 oz |
| Capacity | 1,507 ml / 51 fl oz |
| Price | $1.33 |
| Capacity per $ | 1,136 ml / 38 fl oz |
| Multiple | 8.2 |