| Brand | Tranquility |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
White brief with diamond quilting on the outside. Two dark yellow wetness stripes. Blue printing with the size: “YYYYYYYY” and “YOUTH”. Peach padding with diamond quilting.
| Brand | Tranquility |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Color | white |
| Size | youth |
| Dry Weight | 53 g / 1.9 oz |
| Capacity | 17 ml / 1 fl oz |
| Price | $0.38 |
| Capacity per $ | 44 ml / 1 fl oz |
| Multiple | 0.3 |
Performance comparisons for this item.
Comparable items:
| Brand | Tranquility |
|---|---|
| Category | brief |
| Style | medical |
| Material | cloth |
| Fastening | velcro tapes |
| Tapes | 4 |
| Size | medium |
| Dry Weight | 96 g / 3.4 oz |
| Price | $0.76 |
Comparable items: